TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUEP-7D15-12
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 12V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$26.0015
$26.0015
10
$24.70095
$247.0095
25
$23.40078
$585.0195
50
$22.1008
$1105.04
100
$20.800725
$2080.0725
250
$19.500688
$4875.172
500
$18.200632
$9100.316
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 150VDC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 150 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 80 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUEP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUEP-7 |