TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUHP-5D51-12
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 12V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$25.27
$25.27
10
$24.00935
$240.0935
25
$22.74604
$568.651
50
$21.48216
$1074.108
100
$20.218565
$2021.8565
250
$18.954932
$4738.733
450
$17.691261
$7961.06745
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 30 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Coil Current | 100 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 120 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUHP |
| Operate Time | 20 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 20 ms |
| Features | - |
| Package | Tray |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUHP-5 |