KUIP-11DT5-24
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUIP-11DT5-24
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 95°C
Switching Voltage 240VAC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 51 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 472 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation Class B
Series KUIP
Operate Time 20 ms
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Contact Material Silver Cadmium Oxide (AgCdO)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC