TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUL-11D15D-12
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$101.6405
$101.6405
10
$95.99275
$959.9275
25
$90.34652
$2258.663
50
$84.69991
$4234.9955
100
$79.053205
$7905.3205
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 50°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 90 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUL |
| Operate Time | 25 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Base Product Number | KUL-11D15 |