TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUL-11D15D-48
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$104.8705
$104.8705
10
$99.0432
$990.432
25
$93.21742
$2330.4355
50
$87.39126
$4369.563
100
$81.565195
$8156.5195
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 50°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 1.4 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUL |
| Operate Time | 25 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Must Operate Voltage | 36 VDC |
| Release Time | 25 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Latching, Dual Coil |
| Base Product Number | KUL-11D15 |