TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUMP-7D58-48
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 48V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$26.657
$26.657
10
$25.32225
$253.2225
25
$23.9894
$599.735
50
$22.65674
$1132.837
100
$21.32389
$2132.389
250
$19.991192
$4997.798
500
$18.658437
$9329.2185
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 277VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 15 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 27 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 1.78 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUMP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 48VDC |
| Must Operate Voltage | 36 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUMP-7 |