TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUMP-7D58-72
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 15A 72V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 15 A |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | KUMP |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Coil Voltage | 72VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUMP-7D58 |