TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUP-11D55-6
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 6V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$23.522
$23.522
10
$22.3421
$223.421
25
$21.16638
$529.1595
50
$19.99028
$999.514
100
$18.814465
$1881.4465
250
$17.638536
$4409.634
500
$16.462626
$8231.313
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 187 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 32 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 6VDC |
| Must Operate Voltage | 4.5 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUP-11 |