TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUP-11DE5-24
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 51 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Must Release Voltage | - |
| Product Status | Active |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Coil Insulation | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Series | KUP |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUP-11 |