TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUP-14A15-240
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 240V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$25.4505
$25.4505
10
$24.1737
$241.737
25
$22.90146
$572.5365
50
$21.62903
$1081.4515
100
$20.35679
$2035.679
250
$19.084436
$4771.109
500
$17.812158
$8906.079
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 45°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 12 mA |
| Mounting Type | Socketable |
| Coil Resistance | 7.2 kOhms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | 3PDT (3 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 240VAC |
| Must Operate Voltage | 204 VAC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUP-14A15 |