TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUP-17D55-12
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 10A 12V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$46.417
$46.417
10
$43.9717
$439.717
25
$41.52906
$1038.2265
50
$39.08623
$1954.3115
100
$36.643305
$3664.3305
250
$34.200418
$8550.1045
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 50°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 150 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 80 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | 4PDT (4 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Must Operate Voltage | 9 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUP-17 |