TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
KUP-5D55-24
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$19.513
$19.513
10
$18.5402
$185.402
25
$17.56474
$439.1185
50
$16.58871
$829.4355
100
$15.612965
$1561.2965
250
$14.637182
$3659.2955
500
$13.661361
$6830.6805
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Termination Style | Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Coil Current | 51 mA |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Coil Resistance | 472 Ohms |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Contact Form | SPDT (1 Form C) |
| Seal Rating | - |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUP |
| Operate Time | 15 ms |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Must Operate Voltage | 18 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Coil Type | Non Latching |
| Base Product Number | KUP-5 |