Techflex
Prodotto No:
KVN0.50YL250
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
EXPAND SLEEVING 1/2" X 250' YLW
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$238.602
$238.602
5
$230.0805
$1150.4025
10
$226.6719
$2266.719
20
$221.559
$4431.18
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -170°C ~ 160°C |
| Color | Yellow |
| Material | Aramid, Halogen Free |
| Liquid Protection | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Expandable |
| Series | Aramid Flexo® KV™ |
| Type | Sleeve |
| Length | 250' (76.20m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 0.500" (12.70mm) |
| Environment Protection | Environment Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | - |
| Diameter - Inside, Expanded | 0.625" (15.88mm) |
| Wall Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Features | Clean Cut |
| Package | Bulk |
| Width | - |
| Base Product Number | KVN0.50 |
| Heat Protection | - |