Techflex
Prodotto No:
KVN0.75YL250
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
EXPAND SLEEVING 3/4" X 250' YLW
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$361.285
$361.285
5
$348.384
$1741.92
10
$343.2236
$3432.236
20
$335.481575
$6709.6315
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -170°C ~ 160°C |
| Color | Yellow |
| Material | Aramid, Halogen Free |
| Liquid Protection | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Product Status | Active |
| Type Attributes | Expandable |
| Series | Aramid Flexo® KV™ |
| Type | Sleeve |
| Length | 250' (76.20m) |
| Diameter - Inside, Non-Expanded | 0.750" (19.05mm) |
| Environment Protection | Environment Resistant |
| Mfr | Techflex |
| Diameter - Outside, Non-Expanded | - |
| Abrasion Protection | - |
| Diameter - Inside, Expanded | 0.875" (22.22mm) |
| Wall Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Features | Clean Cut |
| Package | Bulk |
| Width | - |
| Base Product Number | KVN0.75 |
| Heat Protection | - |