Kionix Inc.
Prodotto No:
KX122-1037
Produttore:
Pacchetto:
12-LGA (2x2)
Batch:
-
Descrizione:
ACCELEROMETER 2-8G I2C/SPI 12LGA
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.805
$1.805
10
$1.3946
$13.946
25
$1.16242
$29.0605
50
$1.13658
$56.829
100
$1.033315
$103.3315
500
$0.904134
$452.067
1000
$0.800802
$800.802
5000
$0.749142
$3745.71
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type | I²C, SPI |
| Sensitivity (LSB/g) | 16384 (±2g) ~ 4096 (±8g) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Sensitivity (mV/g) | - |
| Product Status | Not For New Designs |
| Acceleration Range | ±2g, 4g, 8g |
| Supplier Device Package | 12-LGA (2x2) |
| Series | - |
| Type | Digital |
| Package / Case | 12-VFLGA |
| Voltage - Supply | 1.71V ~ 3.6V |
| Bandwidth | 6.25Hz ~ 12.8kHz |
| Mfr | Kionix Inc. |
| Features | Adjustable Bandwidth, Selectable Scale |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Axis | X, Y, Z |
| Base Product Number | KX122 |