JAE Electronics
Prodotto No:
KX14-160K5DE
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
CONN RCPT 160POS SMD GOLD
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 160 |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.258" (6.55mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | KX14 |
| Mfr | JAE Electronics |
| Pitch | 0.031" (0.80mm) |
| Connector Type | Receptacle, Outer Shroud Contacts |
| Features | Board Guide, Solder Retention |
| Mated Stacking Heights | 7mm, 8mm, 9mm |
| Package | Tray |
| Base Product Number | KX14-160 |