L03S050D15WM
Tamura
Prodotto No:
L03S050D15WM
Produttore:
Tamura
Descrizione:
CURRENT SENSOR (50A; 15V)
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Response Time 10µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 50A
Series L03S
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V