L03S200D15WM
Tamura
Prodotto No:
L03S200D15WM
Produttore:
Tamura
Descrizione:
SENSOR
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -10°C ~ 80°C
Response Time 10µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 200A
Series L03S
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz