L08P200D15W
Tamura
Prodotto No:
L08P200D15W
Produttore:
Tamura
Descrizione:
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -20°C ~ 80°C
Response Time 50µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 200A
Series -
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 15V