L08P500D15IPVW
Tamura
Prodotto No:
L08P500D15IPVW
Produttore:
Tamura
Descrizione:
CURRENT SENSOR (500A; 15V)
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 80°C (TA)
Response Time 8µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Current - Sensing 500A
Series -
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V