L18P003S12
Tamura
Prodotto No:
L18P003S12
Descrizione:
SENSOR CURRENT HALL 3A AC/DC
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 3A
Series L18PXXXS12
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 12V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz