L18P005D15-OP
Tamura
Prodotto No:
L18P005D15-OP
Descrizione:
CURRENT SENSOR (5A; 15V)
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -30°C ~ 80°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 18mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Current - Sensing 5A
Series L18PXXXD15
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V