STMicroelectronics
Prodotto No:
L293DD
Produttore:
Pacchetto:
20-SO
Batch:
-
Descrizione:
IC MTR DRV BIPOLR 4.5-36V 20SOIC
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$7.9135
$7.9135
10
$7.14875
$71.4875
25
$6.81682
$170.4205
100
$5.91888
$591.888
250
$5.65288
$1413.22
500
$5.154092
$2577.046
1000
$4.705492
$4705.492
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | 600mA |
| Output Configuration | Half Bridge (4) |
| Voltage - Load | 4.5V ~ 36V |
| Motor Type - Stepper | Bipolar |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 20-SO |
| Series | - |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Package / Case | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Technology | - |
| Step Resolution | - |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 36V |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Interface | Parallel |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Base Product Number | L293 |