L31S200S05FS
Tamura
Prodotto No:
L31S200S05FS
Descrizione:
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 15mA
Supplier Device Package -
Current - Sensing 200A
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.5%
Voltage - Supply 5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 100kHz