L34S1T5D15
Tamura
Prodotto No:
L34S1T5D15
Descrizione:
SENSOR CURRENT HALL 1500A AC/DC
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -30°C ~ 80°C
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Current - Sensing 1500A
Series L34SXXXD15
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.5%
Voltage - Supply ±15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 50kHz