L37S300D15MR
Tamura
Prodotto No:
L37S300D15MR
Produttore:
Tamura
Descrizione:
SENSOR
Guida per l'utente
Polarization Unidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Response Time 3µs
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 300A
Series L37S D155
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 15V