L37S300S05J
Tamura
Prodotto No:
L37S300S05J
Produttore:
Tamura
Descrizione:
CURRENT SENSOR (300A; +5V)
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 300A
Series L37S S05
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module, Single Pass Through
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 50kHz