L37S400D15J
Tamura
Prodotto No:
L37S400D15J
Descrizione:
CURRENT SENSOR (400A; 15V)
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Response Time 3µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 400A
Series L37S D15
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V