L37S500S05M
Tamura
Prodotto No:
L37S500S05M
Descrizione:
CURRENT SENSOR (500A; +5V)
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 20mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 500A
Series L37S S05
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 4.75V ~ 5.25V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 50kHz