L40S600D15CJ
Tamura
Prodotto No:
L40S600D15CJ
Produttore:
Tamura
Descrizione:
CURRENT SENSOR (600A; 15V) -40 1
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Response Time 5µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 25mA
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Current - Sensing 600A
Series L40S D15
Accuracy -
Sensitivity -
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±0.1%
Voltage - Supply ±12V ~ 15V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 25kHz