STMicroelectronics
Prodotto No:
L5952
Produttore:
Pacchetto:
25-Flexiwatt (Vertical)
Batch:
-
Descrizione:
IC REG CONV CAR 6OUT 25FLEXIWATT
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Converter, Car Audio System |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 25-Flexiwatt (Vertical) |
| Number of Outputs | 6 |
| Series | - |
| Package / Case | 25-Flexiwatt (Formed Leads) |
| Voltage - Output | 5V, 8.3V, Adj |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tube |
| Voltage - Input | 9V ~ 16V |
| Base Product Number | L5952 |