L59D-R24-W-18
Visual Communications Company - VCC
Prodotto No:
L59D-R24-W-18
Descrizione:
LED PANEL INDICATOR 24V RED
Guida per l'utente
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style Wire Leads - 6" (152.40mm)
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.25" (6.35mm)
Millicandela Rating 20mcd
Product Status Obsolete
Lamp Color -
Ratings DC
Lens Style Round with Domed Top
Series L59
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Red
Wavelength - Peak -
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current -
Lens Size 5.08mm Dia