STMicroelectronics
Prodotto No:
L6932D2.5
Produttore:
Pacchetto:
8-SOIC
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 2A 8SO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.5745
$2.5745
10
$2.3161
$23.161
25
$2.185
$54.625
100
$1.86162
$186.162
250
$1.748
$437
500
$1.5295
$764.75
1000
$1.2673
$1267.3
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -25°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 400 µA |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 14V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 2A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L6932 |