STMicroelectronics
Prodotto No:
L7805ABV-DG
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 5V 1.5A TO220
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.9215
$0.9215
10
$0.81415
$8.1415
25
$0.76456
$19.114
100
$0.62396
$62.396
250
$0.579538
$144.8845
500
$0.493221
$246.6105
1000
$0.394582
$394.582
2500
$0.35759
$893.975
5000
$0.348982
$1744.91
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 68dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 5V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7805 |