STMicroelectronics
Prodotto No:
L7808ACV-DG
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 8V 1.5A TO220
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.501
$1.501
10
$1.3452
$13.452
25
$1.26882
$31.7205
100
$1.081005
$108.1005
250
$1.015056
$253.764
500
$0.888174
$444.087
1000
$0.735918
$735.918
2500
$0.7182
$1795.5
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 62dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 8V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7808 |