STMicroelectronics
Prodotto No:
L7815ACV
Produttore:
Pacchetto:
TO-220
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 15V 1.5A TO220AB
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.8835
$0.8835
10
$0.7923
$7.923
25
$0.7524
$18.81
100
$0.617975
$61.7975
250
$0.577714
$144.4285
500
$0.51053
$255.265
1000
$0.403047
$403.047
2500
$0.380228
$950.57
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 6 mA |
| PSRR | 58dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 35V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 1.5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Through Hole |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | TO-220 |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-220-3 |
| Protection Features | Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 15V |
| Voltage Dropout (Max) | 2V @ 1A (Typ) |
| Package | Tube |
| Base Product Number | L7815 |