LA01M041S05
Tamura
Prodotto No:
LA01M041S05
Produttore:
Tamura
Descrizione:
SENSOR
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Response Time 1µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 41A
Series LA01M
Accuracy ±1%
Sensitivity 50mV/A
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 400kHz