LA02P035S03
Tamura
Prodotto No:
LA02P035S03
Produttore:
Tamura
Descrizione:
SENSOR
Guida per l'utente
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Response Time 1µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 10mA
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Sensing 35A
Series LA02P
Accuracy ±1%
Sensitivity 37.5mV/A
Number of Channels 1
Package / Case Module
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 2.97V ~ 3.63V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 300kHz