LA02P085S03
Tamura
Prodotto No:
LA02P085S03
Polarization Bidirectional
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Response Time 1µs
For Measuring AC/DC
Current - Supply (Max) 10mA
Supplier Device Package -
Current - Sensing 85A
Series LA02P
Accuracy ±1%
Sensitivity 15.5mV/A
Sensor Type Hall Effect, Open Loop
Linearity ±1%
Voltage - Supply 2.97V ~ 3.63V
Output Ratiometric, Voltage
Mfr Tamura
Frequency DC ~ 300kHz