LA37S100S05KJ
Tamura
Prodotto No:
LA37S100S05KJ
Descrizione:
CURRENT SENSOR (100A; 5V) -40 10
Guida per l'utente
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Response Time 4µs
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 23mA
Supplier Device Package -
Current - Sensing 100A
Series LA37S S05K
Accuracy ±1.8%
Sensitivity 6.25mV/A
Sensor Type Open Loop
Linearity ±0.5%
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Output Analog Voltage
Mfr Tamura
Frequency 100kHz