LA37S300S05KM
Tamura
Prodotto No:
LA37S300S05KM
Descrizione:
CURRENT SENSOR (300A; 5V) -40 10
Guida per l'utente
Polarization -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Response Time 3.5µs
For Measuring DC
Current - Supply (Max) 23mA
Supplier Device Package -
Current - Sensing 300A
Series LA37S S05K
Accuracy ±1.8%
Sensitivity 2.083mV/A
Sensor Type Open Loop
Linearity ±0.5%
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Output Analog Voltage
Mfr Tamura
Frequency 100kHz