STMicroelectronics
Prodotto No:
LD1585CD2T18R
Produttore:
Pacchetto:
D2PAK
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 5A D2PAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.824
$1.824
10
$1.6359
$16.359
25
$1.54356
$38.589
100
$1.315275
$131.5275
250
$1.235
$308.75
500
$1.080625
$540.3125
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 10 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) |
| Voltage - Input (Max) | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 5A |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | D2PAK |
| Control Features | - |
| Series | - |
| Package / Case | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 1.4V @ 5A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD1585 |