STMicroelectronics
Prodotto No:
LD29080PT18R
Produttore:
Pacchetto:
PPAK
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 800MA PPAK
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.159
$1.159
10
$1.0393
$10.393
25
$0.98686
$24.6715
100
$0.810635
$81.0635
250
$0.757758
$189.4395
500
$0.669655
$334.8275
1000
$0.528675
$528.675
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 180 µA |
| Voltage - Input (Max) | 13V |
| PSRR | 72dB (120Hz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 800mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 35 mA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | PPAK |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | TO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.8V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.7V @ 800mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD29080 |