STMicroelectronics
Prodotto No:
LD39050PU33R
Produttore:
Pacchetto:
6-DFN (3x3)
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6DFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.406
$1.406
10
$1.26065
$12.6065
25
$1.19662
$29.9155
100
$0.982965
$98.2965
250
$0.91884
$229.71
500
$0.812003
$406.0015
1000
$0.64106
$641.06
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 50 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 65dB ~ 62dB (1kHz ~ 10kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 200 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 6-DFN (3x3) |
| Control Features | Enable, Power Good |
| Series | - |
| Package / Case | 6-VDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Short Circuit |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.4V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD39050 |