STMicroelectronics
Prodotto No:
LD59030DTPU25R
Produttore:
Pacchetto:
4-DFN (1x1)
Batch:
-
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 300MA 4DFN
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.532
$0.532
10
$0.45315
$4.5315
25
$0.42294
$10.5735
100
$0.33839
$33.839
250
$0.314184
$78.546
500
$0.265848
$132.924
1000
$0.205428
$205.428
2500
$0.187302
$468.255
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Quiescent (Iq) | 40 µA |
| Voltage - Input (Max) | 5.5V |
| PSRR | 75dB ~ 55dB (1kHz ~ 100kHz) |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 300mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 305 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 4-DFN (1x1) |
| Control Features | Enable, Soft Start |
| Series | - |
| Package / Case | 4-XDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Temperature |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 2.5V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.23V @ 300mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | LD59030 |