STMicroelectronics
Prodotto No:
LDLN050PU33R
Produttore:
Pacchetto:
8-DFN (3x3)
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
500 MA, HIGH PERFORMANCE LOW DRO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$1.5675
$1.5675
10
$1.4022
$14.022
25
$1.33038
$33.2595
100
$1.092975
$109.2975
250
$1.021706
$255.4265
500
$0.90288
$451.44
1000
$0.712804
$712.804
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 65 µA |
| PSRR | 65dB ~ 38dB (100Hz ~ 100kHz) |
| Voltage - Input (Max) | 6.5V |
| Output Type | Fixed |
| Number of Regulators | 1 |
| Current - Output | 500mA |
| Output Configuration | Positive |
| Current - Supply (Max) | 120 µA |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-DFN (3x3) |
| Control Features | Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-VDFN Exposed Pad |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 3.3V |
| Voltage Dropout (Max) | 0.5V @ 500mA |
| Package | Tape & Reel (TR) |