STMicroelectronics
Prodotto No:
LDP24A
Produttore:
Pacchetto:
R-6
Batch:
-
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM 40VC R6
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$2.8785
$2.8785
10
$2.58115
$25.8115
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | - |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 30A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 8000pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 25V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power - Peak Pulse | - |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | R-6 |
| Series | LDP |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 40V |
| Package / Case | R-6, Axial |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 24V |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | LDP24 |