STMicroelectronics
Prodotto No:
LDP35CARL
Produttore:
Pacchetto:
R-6
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
TVS DIODE 35VWM 55VC R6
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Bidirectional Channels | 1 |
| Operating Temperature | 175°C (TJ) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 15A |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 6400pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 36V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power - Peak Pulse | 5W |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | R-6 |
| Series | LDP |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 55V |
| Package / Case | R-6, Axial |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 35V (Max) |
| Mfr | STMicroelectronics |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | LDP35 |