Casa / Fixed Inductors / LGJ7045TC-2R2N-D
minImg
LGJ7045TC-2R2N-D
TDK Corporation
Prodotto No:
LGJ7045TC-2R2N-D
Descrizione:
FIXED IND 2.2UH 4.3A 14.6MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.177" (4.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 4.3 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.283" L x 0.272" W (7.20mm x 6.90mm)
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 14.6mOhm
Inductance 2.2 µH