LM1084IT-3.3/NOPB
Texas Instruments
Prodotto No:
LM1084IT-3.3/NOPB
Produttore:
Texas Instruments
Pacchetto:
TO-220-3
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 5A TO220-3
In magazzino : 557
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 10 mA
PSRR 72dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 27V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Texas Instruments
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 1.5V @ 5A